ترامپ: ولیعهد عربستان مسئول عملیات قتل خاشقجی است / محمد بن سلمان: عدالت اجرا خواهد شد

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
جمال خاشقجی

رئیس‌جمهوری آمریکا در تندترین اظهارنظر خود درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، گفت: ولیعهد عربستان مسئول نهایی عملیاتی است که به قتل خاشقجی منجر شده است و به این ترتیب همزمان با اعتراضات بین‌المللی به قتل این روزنامه‌نگار فشار بر متحد واشینگتن را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روزنامه وال استریت جورنال ساعاتی قبل از سخنرانی محمد بن سلمان ولیعد عربستان سعودی در اجلاس سرمایه‌گذاری در ریاض که مهمترین سخنرانی او پس از قتل جمال خاشقجی است اظهار نظر دونالد ترامپ را منتشر کرد.

همزمان یکی از مشاوران رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که دست ولیعهد عربستان سعودی در پرونده جمال خاشقجی «به خون آغشته است». این تندترین اظهارنظر مقامات ترکیه در مورد ارتباط ولیعهد عربستان با قتل این روزنامه‌نگار است.

مقامات ریاض هنوز به سخنان دونالد ترامپ و مشاور رجب طیب اردوغان واکنش نشان نداده‌اند.

در همین راستا محمد بن سلمان در اولین واکنش رسمی خود درباره قتل جمال خاشقجی

گفت این اتفاقی دردناک برای همه سعودی‌ها بوده است و عاملان این قتل مجازات خواهند شد.

محمد بن سلمان گفت این اتفاق باعث اختلاف عربستان و ترکیه نخواهد شد و آنها برای روشن شدن ماجرا با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

حمد بن سلمان قتل جمال خاشقجی را “جنایت هولناک” خواند و گفت: “خیلی‌ها می‌خواهند از این موقعیت دردناک برای ایجاد شکاف بین عربستان و ترکیه استفاده کنند. برایشان پیغامی دارم: از پس این کار برنمی‌آیید. هرگز شکافی بین ما ایجاد نخواهد شد.”

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin