علم الهدی افرادی را که دنبال زندگی بی دردسر هستند را به گوسفند تشبیه کرد.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
علم_الهدی

احمد علم‌الهدی امام جمعه جنجالی مشهد در روز عاشورا شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران را با شرایط کربلا مقایسه کرد. او در بخشی از اظهاراتش گفت: جمعیتی امروز که در این نظام با استکبار جهانی می‌جنگد همان جمعیت کربلا و استکبارجهانی همان جمعیت ۱۲۰ هزار نفری یزید است و همان‌گونه که در جنگ نظامی شکست‌شان دادیم، امروز هم که سفره ما را هدف گرفته‌اند شکست‌شان می‌دهیم.

او با اشاره به اینکه اگرچه امام حسین با ۱۲۰ نفر در مقابل ۱۲۰ هزار نفر جنگیدند، اما با وجود کشته شدن خود و تمام یارانشان، پیروز شدند.

او همچنین اضافه کرد که سپاه یزید مردم عادی از اقشار مختلف زن و مرد، بقال، بزار، زارع و کشاورز بودند که به دنبال زندگی بی دردسر و دنبال امنیتی بودند که در سایه آن فقط بخورند و بخوابند.

علم‌الهدی متذکر شد: چنین فردی که دیگر آدم نیست، گوسفندان به دنبال زمین برای چرا می‌گردند تا از گرگ در امان باشند، اما تحت فرمان چوپان، زیر نظر چوپان پرویده می‌شوند و گوشت آن‌ها را هم چوپان استفاده کند.

امام جمعه تندرو مشهد افزود: اگر روزی بشر گوسفند شود و زندگی برایش فقط یک زمین چرا که فقط در سایه یک آرامش، بخورد، بچرد، لذت ببرد…، گوشت آن را مستکبری که چوب به دست بالای سر آن ایستاده، استفاده می‌کند.

علم الهدی در حالی این سخنان را بیان کرد که مواضع تند او در قبال مسائل اجتماعی از جمله برگزاری کنسرت در مشهد با مخالفت های زیادی در جامعه مواجه شده است. او با این سخنان تلویحا اقشار وسیعی از جامعه را که از مشکلات و فشارهای اقتصادی گله مند هستند را مورد انتقاد قرارداده است.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin