پرتاب ناموفق ماهواره “پیام” ساخت ایران
تهران در حال فرونشست است!
نامه اینشتین در رد مذهب حدود سه میلیون دلار فروخته شد
فرود کاوشگر اینسایت بر روی مریخ

اخبار علمی روزپرتال

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

سازمان دارو و غذا آمریکا برای نخستین بار به یک مدل درمانی جدید مبارزه با سرطان مجوز داده است؛ در این روش جدید متخصصان با بازطراحی سیستم دفاعی بدن بیمار، آن را برای مبارزه با سلول‌های سرطانی تجهیز می‌کنند. متخصصان می‌گویند با مجوز گرفتن این روش درمانی، مبارزه با سرطان وارد عصرجدیدی می‌شود.
منبع : بی بی سی
این که انسان به خواب کافی نیاز دارد تا سالم بماند بر کسی پوشیده نیست. آن چه که تا کنون کم‌تر از آن سخن رفته وضعیت بدن به هنگام خواب است. به کدام پهلو باید خوابید؟ آیا وضعیت بدن بر آرامش‌بخشی خواب تأثیر خواهد گذاشت؟
منبع : دویچه وله
سوم ژوئن، مأموران اف‌بی‌آی به خانه یک پیمانکار دولتی به نام ریلیتی لی وینر در شهر اوگوستا در ایالت جورجیا ریختند. از دو روز پیش از این عملیات، اف‌بی‌آی مشغول تحقیق در مورد یک سند محرمانه بودند که گفته می‌شد به رسانه‌ها درز کرده. مأموران اف‌بی‌آی می‌گفتند خانم وینر را از روی نسخه دیجیتال آن سند محرمانه که سایت اینترسپت منتشر کرده بود، پیدا کردند. می‌گفتند روی نسخه دیجیتال چین‌وچروک‌هایی بود که نشان می‌داد کسی که آن را درز داده، اول چاپش کرده و “دستی از اداره‌ای خارج کرده است”.
منبع : بی‌بی‌سی
با گذشت سه دهه از تلاش‌ها برای درمان ایدز، سرانجام به نظر می‌رسد دانشمندان موفق شده‌اند با تولید یک واکسن آزمایشی جدید، راهی به سوی درمان قطعی این بیماری و مقابله با ویروس اچ. آی. وی بگشایند.
منبع : رادیو فردا
پیری زودرس یا پروجریاکه همچنین با عنوان سندرم هاچینسون گیلفورد پروگریا و سندرم هاچینسون گیلفورد نیز شناخته می‌شود، یک وضعیت بسیار نادر ژنتیکی است که در آن علائم و نشانه‌های پیری و کهولت در سنین بسیار کم تجلی می‌کنند.
منبع : نخست نیوز
لابراتوار کاسپرسکی اعلام کرد، آنتی ویروسی رایگان را برای استفاده کاربران در سراسر جهان عرضه کرده است. از ریانووستی، کاسپرسکی این اقدام خود را هدیه‌ای برای کاربران دانسته تا از آلوده شدن سیستم های کامپیوتری به ویروس‌های مخرب جلوگیری کند.
منبع : روزنامه آسیا