پرتاب ناموفق ماهواره “پیام” ساخت ایران
تهران در حال فرونشست است!
نامه اینشتین در رد مذهب حدود سه میلیون دلار فروخته شد
فرود کاوشگر اینسایت بر روی مریخ

اخبار علمی روزپرتال

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

چندی پیش دوستی از من در مورد ارتباط فیزیک کوانتومی و کامپیوترهای کوانتومی پرسید. قبلا هم با سوالهای مشابه برخورد کرده بودم که شاید ناشی از اقبال روزافزون به فیزیک مدرن است یا شاید هم تردید در مورد کاربرد آن. تصمیم گرفتم در آستانه صد و بیست سالگی فیزیک کوانتوم، بررسی کنم که یافته‌های نظری آن چگونه وارد زندگی روزمره ما شده است.
منبع : بی‌بی‌سی
پهپادهایی که به موشک تبدیل می‌شوند، ویدیوهای دروغین که مردم را فریب می‌دهند و خودروهای بدون راننده‌ای که هک می‌شوند از جمله تهدیدهای استفاده بد از هوش مصنوعی هستند که شماری از کارشناسان امنیتی در باره آن هشدار داده‌اند.
منبع : بی‌بی‌سی
آیا شما هم مانند برخی از کاربران اندروید به دوستان خود که گوشی آی‌فون دارند و از FaceTime برای مکالمات ویدئویی خودشان استفاده می‌کنند، حسادت می‌کنید؟ جای تعجب دارد که چگونه می‌توانید فیس تایم را بر روی گوشی اندروید خود قرار دهید؟ آیا می‌خواهید یک معادل اندرویدی از FaceTime را برای خود پیدا کنید؟
منبع : آی تی رسان
اغلب گفته می‌شود که دوستان خوب در یک رده طول موجی هستند و در حال حاضر تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که این گفته صحیح است. بر اساس اسکن ام.آر.ای مشخص شد طول موج مغزی افرادی که در کنار یکدیگر کلیپ‌های ویدئویی از جمله کمدی، بحث‌های مستند و موسیقی مشاهده می‌کردند با هم مطابقت داشت.
منبع : بیگ بنگ
ژاپن در عرصه روباتیک پیشتاز است و تاکنون روبات‌هایی با توانمندی بالا در این کشور طراحی شده است. درهمین راستا قرار است برای نخستین بار در جهان، یک روبات انسان نما با نام اریکا (Erica)از آوریل 2018به عنوان مجری تلویزیون ژاپن نقش آفرینی کند و جای یک نیروی انسانی را بگیرد.
منبع : انتخاب