پرتاب ناموفق ماهواره “پیام” ساخت ایران
تهران در حال فرونشست است!
نامه اینشتین در رد مذهب حدود سه میلیون دلار فروخته شد
فرود کاوشگر اینسایت بر روی مریخ

اخبار علمی روزپرتال

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

جام جهانی 2018 روسیه یکی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی جهان است که از پنجشنبه 24 خرداد 1397 آغاز شد. در این دوره از جام جهانی فوتبال، تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های زیادی را شاهد خواهیم بود که در ادامه به معرفی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.
منبع : گجت نیوز
یک بدافزار مخرب روتر‌ها (رهیاب) را در سراسر جهان تهدید می‌کند از این رو پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به کاربران اینترنت در سراسر جهان هشدار داده که روترهای خود را خاموش و روشن کنند.
منبع : بی‌بی‌سی
ربات‌های چهارپا احتمالا در آینده نزدیک در زندگی بشر نقش پر رنگی خواهند داشت. ربات‌هایی که هم اکنون توسط شرکت‌های مختلفی در جهان در حال تکامل هستند و در این میان بوستون دینامیک از همه پیش‌روتر است.
منبع : رادیو فردا
اسپیکر “اکو” شرکت آمازون صحبت‌های یک زوج را بدون اطلاع آنها ضبط کرده و برای یکی از دوستانشان فرستاده است. آمازون توضیحات تکنیکی جالبی ارائه کرده است که هشداری برای میلیون‌ها کاربر به‌شمار می‌رود.
منبع : دویچه وله
خواب‌ها خیلی عجیب هستند و آنقدر برای ما مهم‌اند که اغلب احساس نیاز می کنیم تا دربارۀ ماجراهای شبانه با دیگران صحبت کنیم. اما اگر بفهمید در هنگام خواب دیدن چه اتفاقاتی درون مغزتان روی می دهد، بهتر می توانید از منطق آنها سر در بیاورید. خواب‌ها بیشتر از آنچه که فکر می کنید، می توانند اهمیت داشته باشند.
منبع : بیگ بنگ